Prawdziwi motocykliści doskonale wiedzą, że ważna jest nie tylko maszyna, na której przemierzają tysiące kilometrów każdego roku. Równie istotny jest również strój oraz kask. To właśnie on w dużej mierze warunkuje bezpieczeństwo w każdych warunkach jazdy.

Kask odpowiada także za komfort podróżowania, dlatego nie może pochodzić z najniższej półki jakościowej - zwłaszcza, jeśli motocykl nie jest traktowany jak amatorska "zabawka", ale główny środek transportu.

Kaski motocyklowe - różnorodność producentów

Producenci kasków dwoją się i troją, aby móc sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów. Okazuje się jednak, że na tle tak silnej konkurencji jaką tworzy marka Shoei nie jest to proste. Wszystko zaczęło się w roku 1959 roku w pięknym, kolorowym i znanym ze swojej ekstrawagancji japońskim Tokio. To właśnie tutaj twórcy kultowych kasków postanowili stworzyć produkt, który będzie nie tylko bezpieczny, ale również wygodny oraz funkcjonalny. Od tego czasu każdy kolejny model jaki opuszcza linię produkcyjną udowadnia nieograniczoną, innowacyjną kreatywność doświadczonych projektantów.

Gdzie kupić dobry kask?

shoei neotec

Dziś w ofercie Shoei można znaleźć kaski na każdy rodzaj motocykla. Doskonały produkt dla siebie mogą kupić pasjonaci chopperów, popularnych ścigaczy a nawet miejskich skuterów. Wszystkie modele przed premierą na sklepowych półkach przechodzą bardzo skrupulatne testy, podczas których sprawdzana jest jakość skorupy, stopień amortyzacji, odporność na uszkodzenia oraz komfort użytkowania. Wystarczy tylko zajrzeć na stronę http://shoei-kaski.pl/, aby przekonać się, że nawet drobne udogodnienia mogą mieć ogromny wpływ na funkcjonalność zakupionego kasku i mowa tu między innymi o rodzaju wykorzystanej wyściółki, zabezpieczeniach czy wentylacji.

Dlaczego trzeba mieć kask?

Konieczność posiadania kasku motocyklowego warunkowana jest przepisami prawnymi, dlatego wielu miłośników jednośladów zwraca uwagę tylko na to, żeby te wymogi spełnić. Okazuje się, że nie one są jednak najważniejsze. Istotne jest to, aby wykazać się świadomością dotyczącą wyboru kasku, który zapewni pełne bezpieczeństwo nawet podczas dalekich podróży.