Męska szafa dla wielu kobiet może okazać się prosta w swoim wydaniu, jeżeli porówna się z zawartością szafy kobiecej. Przeglądając męskie ubrania w szafach swoich mężów, braci, a nawet ojców przekonamy się, że wiele z mężczyzn docenia ten fakt, iż bluzy męskie z długim rękawem są bardzo wygodne i komfortowe. Co należy wiedzieć o bluzach? Czy do ich noszenia należy przygotować się w odpowiedni sposób? Jakie typy bluz męskich z długim rękawem wyróżniamy? Warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi.

Bluzy bez kaptura

Bluzy męskie z długim rękawem, ale bez kaptura to element, który często stanowi podstawę wielu spontanicznych stylizacji. Nie masz czasu na to, aby zbyt starannie wybierać ubranie? Dobrym wyjściem będzie bluza, ulubione jeansy i można wychodzić z domu lub też oczekiwać na niespodziewaną wizytę gości. Tego rodzaju element garderoby o wiele lepiej sprawdza się w przypadku dużej dawki spontaniczności niż byśmy mieli dopuścić do kopiowania poszczególnych stylizacji z sieci. Pamiętajmy o tym, żeby w okresie jesienno-zimowym na bluzy męskie z długim rękawem bez kaptura dodatkowo narzucić jakąś kurtkę – z kapturem lub bez. Jeżeli kurtka nie będzie miała kaptura to konieczna będzie czapka. Dzięki takim elementom garderoby można stworzyć wiele ciekawych stylizacji, dlatego przy takich bluzach w swojej szafie warto również trzymać jeansowe spodnie, trampki oraz jeansową kurtkę. Najbardziej optymalnym kolorem, jeżeli chodzi o spodnie, będzie ciemny granat, bowiem jest to odcień neutralny, pasujący do wielu propozycji. Trampki to wygodne obuwie, doceniane już od wielu lat. Całość stylizacji może być dopasowana przez modny zegarek, który będzie widoczny na męskiej ręce.

Co można znaleźć w męskiej szafie?Bluzy z kapturem

Bluzy męskie z długim rękawem z kapturem to hit, który jest w stanie pobić również wersję bez kaptura. To nie tylko wygoda i funkcjonalność, ale również ochrona przed wiatrem, opadami deszczu czy też mrozami – co zostanie docenione przez wielu mężczyzn. Można je podzielić na kilka grup. Te rozpinane, wsuwane przez głowę, z jedną kieszenią pośrodku lub też dwoma znajdującymi się z boku. Bluzy wykonane ze specjalnego materiały są na tyle pomocne, że można dzięki nim wykonać trening również na dworze. Żadne warunki atmosferyczne nie będą straszne, a organizm będzie mógł w najlepszy, najbardziej zdrowy sposób się zahartować. Takie specjalne bluzy do treningów – również na dworze – można otrzymać w specjalistycznych sklepach. Z pewnością będą one dobrze wyglądać ze spodniami dresowymi.