Dziki to zwierzęta żyjące w lasach, ale co raz częściej spotkać je można na polach, łąkach i nawet w okolicy gospodarstw ludzkich. Poszerzają one swoje terytorium bytowania ze względu na konieczność poszukiwania żywności. Ludzkie uprawy takie jak ziemniaki, kukurydza czy inne stanowią idealne pożywienie dla dzików stąd też próbują one za wszelką cenę je pozyskać. Niestety wpływa to niekorzystnie na uprawy, a wielu rolników i gospodarzy uskarża się na szkody wyrządzane właśnie przez dziki. Czy istnieje zatem jakiś sposób na wyeliminowanie takiego problemu? Oczywiście, że tak. Jest nim pastuch elektryczny na dziki, który pozwala skutecznie ogrodzić dane uprawy i zabezpieczyć je przed inwazją nie tylko dzików, ale także innych zwierząt.

Działanie i skuteczność pastuchów na dziki

Pomimo wielu prób ogradzania upraw zwyczajnymi ogrodzeniami dziki nadal dewastują pola kukurydzy czy roślin bulwiastych. Dlaczego? Otóż standardowe płoty czy siatki do dla nich żadna przeszkoda i z powodzeniem mogą je staranować w poszukiwaniu jedzenia.

Niezbędnym elementem, który jest w stanie skutecznie zabezpieczyć uprawy jest zatem jedynie pastuch elektryczny na dziki. Jego działanie polega na uwalnianiu impulsów elektrycznych podczas zetknięcia się zwierzęcia z ogrodzeniem. Takie rozwiązanie skutecznie odstrasza dziką zwierzynę, dlatego może być stosowane nie tylko w przypadku dzików, ale także jeleni, saren czy łosi i innych.

Napięcie elektryczne, które wytwarzane jest przez pastucha elektrycznego na dziki odstrasza zwierzęta, które od razu lub po kolejnej próbie przejścia przez ogrodzenie rezygnują. Działanie takie polega na zastosowaniu odpowiednich elementów, a mianowicie specjalnych słupów, drutu, taśmy bądź linki do przewodzenia prądu, a także akumulatora i elektryzatora. Tak wykonane ogrodzenie elektryczne czyli pastuch elektryczny na dziki pozwala wyeliminować nieproszonych gości.

A co z bezpieczeństwem?

Wiele osób martwi się czy nie wyrządzi krzywdy zwierzętom stosując w swoim otoczeniu pastuch elektryczny na dziki. Takie wątpliwości pojawiają się ze względu na wytwarzane przez urządzenie napięcie elektryczne, które ma za zadanie porazić zwierze.

Warto jednak wspomnieć, że dane napięcie jest na tyle małe, że nie jest w stanie zabić czy skrzywdzić dzika czy innej istoty. Jest jednocześnie na tyle duże, że zwierze rezygnuje z forsowania ogrodzenia i niszczenia upraw. Zatem dzięki pastuchowi elektrycznemu na dziki można skutecznie pozbyć się problemu, a dodatkowo jest to rozwiązanie w pełni bezpiecznym dla zwierząt.

Pastuch elektryczny na dziki znajdziesz na https://panfarmerek.pl/pol_m_Pastuchy-ogrodzenia-elektryczne_Pastuchy-gotowe-zestawy-ogrodzeniowe_Pastuchy-przeciw-dzikom-759.html.