Wycieraczki samochodowe to niezbędny element wyposażenia każdego auta. Dzięki nim kierowca może kontynuować jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych, podczas obfitych opadów deszczu lub śniegu. Wycieraczki przydadzą się także w czasie jazdy w niekorzystnych warunkach terenowych, gdy przednia szyba auta szybko pokrywa się drobinami błota, które ograniczają widoczność. Pojawia się jednak pytanie, czy warto inwestować w droższe, markowe wycieraczki samochodowe, na przykład w wycieraczki Bosch, czy lepiej kupić tanie wycieraczki mniej znanego producenta i po prostu częściej je wymieniać?

Zalety markowych wycieraczek samochodowych?

Wybierając wycieraczki Bosch lub dowolnie inne wycieraczki znanej marki mamy pewność, że kupujemy produkt o określonych parametrach technicznych, który będzie gwarantował wysoką jakość działania przez określony czas. Oczywiście w przypadku wycieraczek samochodowych trudno o wskazanie dokładnego czasu ich przydatności do użycia, bo wiele zależy od warunków ekswycieraczki Boshploatacji auta. Średnio zawsze będzie to jednak czas dłuższy niż w przypadku produktów mniej znanych marek, na przykład tanich wycieraczek sprowadzanych z Chin. Po prostu markowe produkty wykonane są z lepszych jakościowo materiałów, a zatem ich żywotność jest na ogół znacznie dłuższa. Markowe wycieraczki, na przykład wycieraczki Bosch (https://abcwycieraczki.pl/firm-pol-70-Wycieraczki-Bosch.html) z serii Aerotwin ciszej pracują i gwarantują lepsze przyleganie gumowego pióra do powierzchni szyby. Dzięki temu wydajniej pracują, zapewniając kierowcy lepszą widoczność w każdych warunkach pogodowych, również na mrozie, przy podczas intensywnych opadów atmosferycznych. Wycieraczki płaskie, takie jak wspomniane wcześniej wycieraczki Bosch z serii Aerotwin mają również bardziej aerodynamiczny kształt, co w pewnym zakresie wpływa na poprawę komfortu jazdy autem przy dużych prędkościach.

Jak często wymieniać wycieraczki?

Jeśli decydujesz się na zakup tanich wycieraczek nieznanej marki, musisz mieć świadomość, że taki produkt może działać wadliwie już od momentu jego zainstalowania w aucie. Poza tym gumowe pióra w tanich wycieraczkach znacznie szybciej się odkształcają i zużywają, co może prowadzić do szybkiego porysowania przedniej szyby auta. W przypadku markowych wycieraczek ten problem w zasadzie nie istnieje. Wystarczy pamiętać o okresowej wymianie wycieraczek 1-2 razy w roku, w zależności od warunków, w jakich parkujesz swoje auto. Jeśli samochód jest garażowany, prawdopodobnie wycieraczki posłużą Ci przez rok. Jeśli auto parkowane jest pod chmurką, korzystniejszym rozwiązaniem będzie wymiana wycieraczek dwa razy w roku, przed zimą i po zimie.