Deskorolka to znakomity środek transportu do przemieszczania się po mieście. Dotrzemy wszędzie szybciej i to wkładając w cały proces mniej wysiłku. W dodatku jazda na desce jest modna, spotkamy mnóstwo ciekawych wzorów na modelach - dzięki temu można wyróżnić się w tłumie. Zatem jak dobrać dla siebie odpowiednią deskorolkę do poruszania się w terenie miejskim?

Ładna

deskorolka

Może wydawać się to dziwną radą, ale przy wyborze deskorolki warto kierować się ogólnym wrażeniem, jaki dany model na nas wywiera. Przecież będziemy spędzać z nią (właściwie na niej) sporo czasu. Dobrze jest dobrać deskę, która będzie pasowała do naszego stylu. Sami musimy stwierdzić, co będzie dla nas idealne. Najlepsze co można zrobić, to przejść się do sklepu gdzie są deskorolki do kupienia i sprawdzić który wzór graficzny jest dla nas najlepszy. Warto także porozglądać się w sieci za czymś, co będzie rezonowało z naszą duszą.

Wytrzymała

Z pewnością nie warto oszczędzać na zakupie deskorolki. Tani wyrób niewiadomego pochodzenia to nie będzie wcale oszczędność a wręcz przeciwnie - nadmierny wydatek. Kiepskiej jakości wyroby szybko się psują. Nie tylko jest to niebezpieczne dla naszego portfela, bo będziemy musieli co chwilę kupować nową deskę, ale także dla naszego zdrowia, gdyż nigdy nie wiemy, co może się stać w kiepskim produkcie podczas szybkiej jazdy. Dlatego też najlepiej wybierać marki, które mają wyrobioną opinię na rynku. Wystarczy przeszukać internet, aby znaleźć wiele materiałów na ten temat. Może zapłacimy więcej za produkt, ale finalnie mamy gwarancję, iż będzie on bezpieczny w użytkowaniu i posłuży nam przez bardzo długi czas. Popularne firmy to także świadomość, iż jakiekolwiek modyfikacje później będą bezproblemowe, gdyż części dostępne na rynku będą pasowały. Nie wspominając o tym, iż liderzy w branży deskorolek mają najciekawsze wzory graficzne na swoich wyrobach.

Dopasowana

Jeśli mamy już wypatrzony odpowiedni model danej firmy to wtedy następuje pora na przetestowanie w akcji deski, zanim się ją kupi. Zwykle sklepy dają możliwość przetestowania deskorolki. Nie warto kupować kota w worku i dobrze jest sprawdzić, czy będzie się nam na danym produkcie dobrze jeździło. W czasie testów można się dużo dowiedzieć o danej deskorolce. Istotna jest przyczepność obuwia do deski, jej szerokość, długość, szybkość - czyli podzespoły takie jak: łożyska, trucki, koła. Po prostu trzeba samemu stwierdzić czy dany model jest odpowiedni dla nas, czy jednak warto poczekać z zakupem i poszukać jeszcze czegoś innego. Nie warto się śpieszyć. Tekst powstał we współpracy z miejskiesporty.pl