quadrocopter-1658967_1280Drony – śmigłowce, które stają się coraz popularniejsze. Ma to miejsce głównie ze względu na postęp w technologii, który sprawia, że gadżety te stają się każdego dnia bardziej atrakcyjne, ale również dlatego, że od jakiegoś czasu są one swobodnie dostępne na rynku, jak również ich ceny nie są tak onieśmielające jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

 Z czego możemy wybierać?

Większość dronów – śmigłowców to tak zwane quadrotors, co oznacza, że ich budowa opiera się na czterech oddzielnych wirnikach, choć od niedawna można również dostać takie, które nieco różnią się od tego projektu, na przykład te znane jako quadcopters.

Urządzenia te zazwyczaj korzystają z dwóch różnych zestawów śrub - dzięki temu jest stabilne w powietrzu i tak samo jest w stanie szybko zmienić kierunek w każdych warunkach. Ze względu na sukces tych gadżetów ich produkcja faktycznie rozpoczęła się na większą skalę.

Dzięki postępowi w technologii, jaki miał miejsce w ostatnich latach niezwykłe quadcoptery można było wzbogacić licznymi dodatkami, takimi jak na przykład:

  • kamery

  • nawigacja GPS,

  • lepsze i bardziej efektywne funkcje, które pozwalają użytkownikowi korzystać z drona, zarówno na zewnątrz i we wewnątrz.

Co więcej, obecnie urządzenia te są małe i lekkie, co ułatwia ich transport. Drony znane jako quadcopters są często tańsze niż oryginalne formy dronów śmigłowców ze względu na ich wielkość, która doprowadziła do niższych kosztów produkcji. Są one znane również znane z tego, że bywają mniej podatne na uszkodzenia. Posiadają mniejsze ostrza co oznacza, że wytwarzają one mniej energii kinetycznej. Ryzyko uszkodzenia może być zmniejszone również z racji wzbogacenia ich o ochronę wirnika, która jest łatwo dostępna i co ważne - nie wpływa na wydajność tej męskiej zabawki.

Drony - początki

Jeśli jeszcze tego nie wiesz – zanim zakupisz swoją drono-zabawkę zapamiętaj, że ich pojawienie się datuje się na początek XX wieku, w 1907 roku, kiedy to pierwszy taki gadżet wyszedł na światło dzienne. Zaprojektował go Louis Breguet i choć ten model nie poleciał zbyta wysoko ani zbyt daleko to właśnie on jest powszechnie postrzegany jako pierwszy produkt tego typu.