Wybór bezpiecznego i zarazem komfortowego w codziennym użytku fotelika samochodowego może nie być taką łatwą czynnością, jaką się wydaje. W ogromie tak wielu artykułów, trudno bowiem o wybór jednego, który w najlepszym stopniu zobrazuje – dość wysokie – wymagania. W szczególności, kiedy chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo, czyli najważniejsze rzeczy. W poszukiwaniu idealnego modelu wielu rodziców często wybiera Cybex Solution. Czy to słuszna decyzja?

Dobre noty w testach bezpieczeństwa wystarczą?

Jeśli bazować tylko na testach bezpieczeństwa, to fotelik tego niemieckiego producenta prezentuje się całkiem dobrze, ale jednak czy to wystarczy? Czy wyłączne opinie niezależnych ekspertów mają utwierdzić nas w przekonaniu, że jego kupno to najlepsze, co mogliśmy zapewnić naszemu dziecku? Oczywiście, że nie! Stosując zasadę ograniczonego zaufania, należy przeanalizować wszystkie czynniki. Na pierwszy ogień idzie konstrukcja. Mówiąc o foteliku Cybex Solution, nie sposób pominąć jednej, jakże ważnej cechy. Jest nią opatentowany system zapobiegający opadaniu główki dziecka podczas snu, która nawet podczas krótkiej drzemki jest w stanie zapewnić komfort śpiącemu maluszkowi. Początkowo system może wydawać się niezrozumiały, bo jak to możliwe, że fotelik nie wyposażony w odchylające się oparcie, jest w stanie zagwarantować taki wymiar wygody? Sekret tkwi w unikatowej konstrukcji, obejmującej boczne ochraniacze oraz regulowany zagłówek (w trzech zakresach do wyboru), dzięki czemu głowa maluszka ani nie opada, ani nie kiwa się na boki.

Materiały użyte do produkcji

Cybex Solution zjednał sobie spore grono zadowolonych odbiorców nie tylko starannie przemyślaną konstrukcją fotelika, ale również zastosowaniem dobrych jakościowo materiałów. Mowa oczywiście o materiale obiciowym, który nie tylko nie przyjmuje wilgoci, skutecznie odprowadzając ją na zewnątrz, ale dodatkowo oddycha. W rezultacie, plecy maluszka, nawet po wielogodzinnej jeździe samochodem w dość wysokich temperaturach, pozostają suche i bez śladów potu. Co więcej, tkaniny w foteliku Cybex Solution nie przyjmują zabrudzeń, a gdy te już pojawią się na tapicerce, dają się łatwo usunąć.

Obszerne i komfortowe siedzisko

To jeszcze nie koniec zalet, jakimi niewątpliwie wyróżnia się fotelik Cybex Solution. Innowacyjną cechę stanowi regulowana wielkość. Ta opcja zezwala na idealne dopasowanie go do wielkości dziecka, zarówno na szerokość, jak i wysokość. Odpowiadając zatem na pytanie postawione na początku wpisu, czy zakup tego fotelika jest słusznym wyborem? Odpowiedź brzmi: oczywiście, jeśli ponad wszystko stawiamy na jakość i bezpieczeństwo.