To, co przyciąga nas do rolek i sprawia, że zamieniamy jazdę w sposób na życie, jest wolność jest zdecydowanie wolność i brak ograniczeń. Jazda na rolkach, podobnie jak jazda na deskorolce od zawsze była synonimem pokonywania ograniczeń, co potwierdza sama nazwa miejskiej jazdy - freeride. Nie ważne czy przyjdzie nam przeskoczyć schody, zjechać po poręczy, czy po prostu pokonać daną ulicę w jak najlepszym tempie, będziemy potrzebować niezawodnych rolek. To właśnie od nich w dużej mierze zależą nie tylko osiągi, ale także bezpieczeństwo, którego zachowanie jest utrudnione przez wszystkie triki i skoki, które przyjdzie nam wykonać podczas jazdy freeride. Jakie są idealne rolki do tego typu jazdy? Podpowiadamy!

Jakie muszą być rolki do jazdy po mieście?

rollerblade twister

Jazda rolkami po mieście rządzi się swoimi prawami. W przeciwieństwie do jazdy po torze, czy chociażby rekreacyjnym przejażdżkom po wybetonowanej okolicy, freeride wymaga znacznie wytrzymalszego i zwrotnego sprzętu. Zaczynamy od kółek, które produkowane są ze specjalnie spreparowanych mieszanek gumy i kauczuku tak, aby zapewnić nam nie tylko wytrzymałość, ale i amortyzację przy skokach znacznie przekraczających standardowe zjechanie z krawężnika. Zaraz nad kółkami znajdziemy łożyska, równie ważne, co dobre kółka. To właśnie one odpowiadają za zminimalizowanie tarcia, dlatego im lepsze łożyska, tym większa zwrotność i płynność jazdy, bez której freeride jest niemożliwy. Idąc dalej mamy płozę, która to wszystko spaja i stabilizuje. Wybierając rolki do jazdy wyczynowej, należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość. Słaba płoza może pęknąć lub odkształcić się podczas skoków i slide’ów po poręczach, co może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku. Ostatnim elementem jest oczywiście but trzymający stopę w miejscu podczas tych wszystkich akrobacji i sztuczek. Musi on być on nie tylko stabilny, ale i wygodny, jeżeli chcemy bez przeszkód godzinami śmigać po ulubionych trasach i przeszkodach.

Idealne rolki do jazdy po mieście

Skoro już wiemy, czego oczekiwać po dobrych rolkach do jazdy freeride, możemy przystąpić do wyboru. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych producentów i modeli rolek, przez co wybór może wydawać się trudny. Wystarczy jednak spojrzeć np. na serię Rollerblade Twister, by łatwo odróżnić dobrej jakości rolki, od tych niewartych uwagi. Rolki Rollerblade Twister to połączenie wytrzymałych materiałów z praktycznymi rozwiązaniami, które nie tylko zwiększają komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy. Jeżeli więc szukacie rolek idealnych zarówno dla dopiero, co uczących się amatorów, jak i weteranów jazdy po mieście, to rolki Rollerblade Twister będą doskonałym wyborem.