W dniu ślubu oczy większości osób skierowane są na Pannę Młodą, lecz i Pan Młody musi się prezentować dostojnie oraz elegancko. Z tego względu wybór garnituru na uroczystość jest ważnym oraz odpowiedzialnym zadaniem. Czym się kierować?

Kolor i fason

garnitury ślubneJedną z podstawowych zasad jest to, że garnitury ślubne muszą być dobierane pod kątem sukni, którą wybrała Panna Młoda - to ona podejmuje zwykle decyzję jako pierwsza, a mężczyzna powinien wybrać ubranie, które będzie pasowało do jej stroju. Dotyczy to przede wszystkim koloru - z białą suknią świetnie będą się komponowały garnitury ciemnogranatowe, natomiast jeśli kreacja kobiety utrzymana jest w cieplejszych barwach, to i męski strój może być w odcieniach beżu czy delikatnego brązu. By Pan Młody dobrze się prezentował, musi oczywiście dobrać garnitur pod kątem swojej sylwetki. Zależnie od wzrostu czy tężyzny danej osoby, poszczególne kroje będą pasowały lepiej lub gorzej. Uniwersalne są natomiast marynarki jednorzędowe, które powinny być odpowiednie dla wszystkich. Bardzo szczupli panowie mogą się z kolei zdecydować na wersje dwurzędowe lub trzyrzędowe, gdyż w takim przypadku uzyskuje się efekt poszerzenia sylwetki. Osoby wysokie oraz szczupłe mogą wybrać garnitury przedłużane, które mają nieco poszerzone ramiona, a same spodnie nie są zbyt wąskie, dzięki czemu strój odciąga nieco uwagę od pokaźnego wzrostu.

Dopasowanie do osobowości i charakteru wydarzenia

Choć garnitury ślubne muszą być oczywiście odpowiednio dobrane pod kątem Panny Młodej i ogólnej sylwetki samego mężczyzny, to nie można zapominać o tym, iż Pan Młody musi się czuć komfortowo w swoim stroju. Z tego względu powinien brać też pod uwagę swoją osobowość i to co sam preferuje, a nie podążać na siłę za obecnymi trendami. Wiele zależy również od tego jak zaplanowany jest sam ślub i wesele. Jeżeli mają mieć charakter bardzo oficjalny i uroczysty to powinno się wybrać klasyczny garnitur lub smoking. Jeżeli jednak ustalenia są takie, iż ceremonia nie będzie aż tak wystawna, z napiętą atmosferą, to można się zdecydować choćby na frak. Jeśli kobieta także wybierze raczej zwiewną i luźną suknię, to zdecydowanie lepiej będzie pasował do tego bardziej casualowy garnitur. Wiele zależy tutaj zatem od ustaleń przyszłego małżeństwa, tego jaka jest ich dokładna wizja tego dnia, gdyż to oni są wtedy najważniejsi i choć muszą się prezentować efektownie, to przede wszystkim powinni się czuć dobrze w swoich strojach. Wybierając garnitury ślubne trzeba zatem pamiętać o tym by kierować się nie tylko stylem, ale i własnymi preferencjami.