Nie ulega wątpliwości, że podłoga zapewnia naprawdę bardzo duży komfort. W związku z tym, już na etapie budowy domu wiele osób decyduje się na to, żeby skorzystać z rozwiązania, jakim jest ogrzewanie podłogowe. Wybierać możemy spośród wielu bożych rozwiązań, które mają inny sposób użytkowania i inny montaż. Obecnie coraz popularniejsze są maty grzejne, które w przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego zrobionego z rurek napełnionych wodą, możemy zamontować samodzielnie. Zatem, warto wiedzieć jak dobrać odpowiednie maty i jakie jest dokładnie ich zastosowanie. 


Czym są maty grzejne?


Maty grzejne, to po prostu specjalistyczna siatka, która jest przygotowywana na bazie tworzywa sztucznego, które ma określone rozmiary. W konstrukcji maty, połączone są ze sobą przewody grzejne, które mają za zadanie wydzielanie ciepła. Do tego przy zakupie mat dostajemy specjalny programator, dzięki któremu możemy ustalić daną temperaturę. Maty zwykle są mocowane z zastosowaniem specjalistycznego kleju termoplastycznego, ale na rynku znajdziemy także modele samoprzylepne. Ogromną zaletą jest to, że artykuł ten możemy zamontować pod każdą posadzką. 


Maty grzewcze pod płytki


Na pewno doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie mat grzejnych w łazience, ponieważ nie ma nic lepszego, niż wyjście spod prysznica, czy też z wanny i od razu stąpać po ciepłej podłodze. Żeby móc uzyskać ten właśnie komfort, to często w łazienkach montowane jest ogrzewanie podłogowe, ale jego tradycyjna wersja nie zawsze może być zastosowana, gdyż podnosi ono poziom podłogi o około 8 - 10 centymetrów. W takim wypadku dobrze sprawdzi się właśnie mata grzejna do łazienki. Układa się ją na całej powierzchni podłogi, omijają tylko miejsce gdzie znajduje się kabina, czy też wanna. Maty grzejna mogę być montowane również na już ułożonych płytkach, ale musi być ona następnie pokryta nowymi. 


Jak odpowiednio dobrać maty grzejne podłogowe?


Z całą pewnością podłogowe maty grzejne są tanim i jednocześnie prostym sposobem na to, aby znacznie zwiększyć komfort użytkowy w danym pomieszczeniu. Na pewno efekt ciepłej podłogi doskonale sprawdzi się w kuchni, w salonie, w przedpokoju, jak również w łazience. Warto wiedzieć, że elektryczne podłogowe maty grzejne mogą być instalowane też w pokoju dziecka, czy też w sypialni, niezależnie od tego, jaki rodzaj podłogowy występuje w danym pomieszczeniu. Elektryczna mata grzejna, to po prosty pas siatki, który ma szerokość około 50 centymetrów i długość od 1 do 24 mb, siatki samoprzylepnej, która ma wpleciony kabel grzejny.