Drony stają się coraz bardziej popularne. W zależności od rodzaju mogą służyć za zabawkę zarówno dla młodszych, jak i tych starszych. Mogą pomagać w pracy robiąc profesjonalne zdjęcia lub nagrywając bardzo dobrej jakości filmy. Jeżeli zamierzamy kupić dron jako zabawkę dla naszych pociech, z wyborem nie powinniśmy mieć problemu. Jeżeli jednak interesuje nas na przykład kręcenie filmów, warto zapoznać się ze specyfikacją danego modelu przed jego zakupem.

Drony profesjonalne do 2000 złotych

Dron do filmowaniaNa pewno tanie drony nie będą dobrym wyborem jeśli planujemy profesjonalne ich użycie. Mimo, iż wiele modeli z niższej półki ma zamontowane kamerki, nie poleca się takich dronów dla ludzi o większych ambicjach. Do 2000 złotych jesteśmy już w stanie zakupić sprzęt, który powinien nas usatysfakcjonować.

Za cenę około 1600 złotych możemy nabyć Parrot Bebop 2. Zasięg tego dronu to około 300 metrów. Jest mały, co sprawia, że łatwiej będzie nam dotrzeć do trudnodostępnych miejsc. Kamerka jak za tą cenę nie jest zła. Jeśli jednak jesteśmy wymagający, dopłaćmy do innych modeli.

Parrot AR. Drone 2.0 kosztuje około 1000 złotych. Jest tańszy ale i parametrów nie ma doskonałych. Jego zasięg to jedynie 50 metrów. Zaletą jest to, że jak na tak niską cenę, jest całkiem stabilny i wytrzymały.

AEE Toruk AP10 pod względem wizualnym przypomina droższy produkt z serii Phantom. Niestety tylko z wyglądu są podobne. Cena 1500 zł nie gwarantuje, że będziemy zadowoleni z efektów, jakie osiągniemy korzystając z tego modelu.

Drony między 2000 zł, a 3000 zł

Około 2000 złotych trzeba zapłacić za chińską alternatywę Phantoma - Mi Drone. Cena, za jaką można go nabyć jest naprawdę korzystna w porównaniu z innymi dronami o tych samych możliwościach. Firma Xiaomi stworzyła naprawdę dobry sprzęt. Dron ten posiada praktycznie wszystkie ważne funkcje, jakie powinien posiadać sprzęt z górnej półki. Oczywiście jest jeden haczyk. Ten model dostępny jest jedynie w hińskich sklepach takich jak Alieexpress lub Banggood. Jeśli zdecydujemy się na zakup, możemy mieć dużo tańszy sprzęt z górnej półki. Problem jednak może pojawić wtedy, gdy trzeba będzie naszą zabawkę reklamować. Wysyłka do Chin będzie kosztowna, a cały proces czasochonny.

Dron za ponad 4000 złotych

DJI Phantom 4 to rewelacyjna jakość. Jednak cena jest dość wysoka. Trzeba na niego wydać ponad 4000 złotych. Za tą cenę nabędziemy podstawowe modele. Dla porównania na chiński Mi Drone wydamy o około 1000 złotych mniej, a jakość filmów będzie podobna. DJI Phantom 4 to przede wszystkim bezpieczeństwo lotu. Dron identyfikuje przeszkody przed sobą. Jeśli mamy duże wymagania a i finansowo możemy sobie pozwolić na więcej, można nabyć ten dron w wersji lepszej w cenie nawet do 7000 złotych. Będziemy wtedy posiadaczami sprzętu, który zaspokoi gusta nawet profesjonalistów.