Jeśli szukamy sprzętu o wszechstronnym zastosowaniu, którego będziemy mogli używać nie tylko do zgrubnego szlifowania różnych powierzchni, ale także do cięcia czy polerowania, szlifierka kątowa będzie strzałem w dziesiątkę. Sprzęt tego typu jest niezastąpionym elementem wyposażenia niemal każdego warsztatu samochodowego, jest obecny na wielu budowach, wykorzystuje się go podczas remontów i przy wykańczaniu wnętrz mieszkań. Jeśli nie chcesz inwestować w kilka urządzeń pełniących różne funkcje, szlifierka kątowa z powodzeniem może zastąpić pilarkę i polerkę. Oczywiście wciąż możesz używać jej do zgrubnego szlifowania twardych materiałów, na przykład metalu.

Akcesoria do szlifierek kątowych

szlifierka kątowa

Możliwości stosowania szlifierek kątowych w największym stopniu zależą od tego, z jakiego rodzaju tarczy zdecydujemy się skorzystać. Na rynku znajdziemy klasyczne tarcze do szlifowania, czyli tzw. tarcze ścierne lub wygięte, a także tarcze polerskie i tarcze do cięcia, czyli tzw. tarcze tnące. W tym ostatnim przypadku wybierać możemy pomiędzy tarczami przeznaczonymi do cięcia metalu, betonu, glazury, tworzyw sztucznych czy drewna. Dodatkowy osprzęt, w jaki możemy wyposażyć szlifierkę kątową, to różnego rodzaju szczotki druciane, które wykorzystuje się do usuwania złuszczającej się farby lub rdzy z metalowych powierzchni. Szlifierka kątowa może być również użyta do polerowania wybranego typu powierzchni. W tym przypadku zakłada się na nią specjalną tarczę wykończoną miękkim materiałem polerskim.

Jaką tarczę wybrać?

Gdy już znamy przeznaczenie szlifierki kątowej – wiemy, jaki rodzaj pracy chcemy nią wykonać, pozostaje wybór konkretnego rodzaju tarczy. W przypadku tarcz tnących wybierać możemy pomiędzy tarczami diamentowymi, o największym poziomie twardości i tarczami korundowymi, które sprawdzą się podczas cięcia stali, zwłaszcza stali nierdzewnej. Jeśli interesuje nasz szlifowanie lub polerowanie, sięgamy po specjalne rodzaje tarcz ściernych. Te występują w wielu różnych wariantach. Najpopularniejsze ich typu to tarcze listkowe o różnym stopniu granulacji, tarcze lamelkowe do precyzyjnego wygładzania różnych materiałów czy tarcze z włókniny do polerowania. Po więcej informacji o szlifierkach kątowych zapraszamy na stronę: https://majsterkowicz24.pl/pol_m_Elektronarzedzia_Szlifierki-katowe-1829.html.