Współczesne telefony komórkowe to urządzenia o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego, przystosowane do pełnienia wielu różnych funkcji. Jeśli dysponujesz nowoczesną wersją smartfona, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, możesz używać go jako nawigacji samochodowej lub wideorejestratora. By smarfon mógł pełnić tego typu funkcje, warto zaopatrzyć się w zestaw drobnych akcesoriów, które zwiększają wygodę jego użytkowania podczas jazdy autem. Jakie to akcesoria? To m.in. samochodowy uchwyt na telefon, mata antypoślizgowa, ładowarka samochodowa czy zestaw głośnomówiący.

Uchwyty samochodowe do telefonów

Jest to specjalny rodzaj mocowań do smartfonów, pozwalający umieścić telefon w miejscu dobrze widocznym i łatwo dostępnym dla kierowcy auta. Samochodowy uchwyt do telefonu może występować w kilku różnych wersjach. Największą popularnością cieszą się uchwyty mocowane do przedniej szyby auta, uchwyty mocowane do kratki wentylacyjnej i uchwyty samochodowe instalowane bezpośrednio na desce rozdzielczej, na przyssawkę. Wybór konkretnego rodzaju uchwytu na telefon w największym stopniu zależeć będzie od indywidualnych preferencji kierowcy. Jeśli jednak zamierzasz używać smartfona również jako wideorejestratora, wtedy najlepszym wyborem będzie zakup samochodowego uchwytu mocowanego na przedniej szybie auta.

Specyficznym rodzajem uchwytu na telefon są specjalne maty antypoślizgowe, które przytwierdza się do wybranego, płaskiego elementu deski rozdzielczej auta. Samochodowy uchwyt tego typu oferuje łatwy dostęp smartfona i minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia w przypadku gwałtownego hamowania.

Ładowarka samochodowa

Korzystanie z oferowanych przez smartfony funkcjonalności, na przykład używanie telefonu jako nawigacji samochodowej, prowadzi do szybkiego zużycia baterii. Jadąc samochodem, możemy jednak stale ładować baterię w telefonie, podłączając go do gniazda zapalniczki samochodowej. Wystarczy zaopatrzyć się w przystosowaną do tego celu ładowarkę z wejściem pasującym do określonego modelu smartfona. Ładowarki i samochodowe uchwyty na telefon to popularne gadżety, które można dziś spotkać w większości samochodów osobowych i ciężarowych.

Zestaw głośnomówiący

Tego typu zestawy święciły swoje triumfy kilka lat temu. Dziś wiele nowoczesnych smartfonów standardowo wyposażonych jest w tryb głośnomówiący, który pozwala na wygodne prowadzenie rozmowy podczas jazdy autem bez konieczności trzymania telefonu w dłoni. Oczywiście wciąż można zaopatrzyć się w tego typu sprzęt i warto po niego sięgać, zwłaszcza gdy prowadzisz wiele rozmów telefonicznych i często podróżujesz autem.