Opel Astra F to pierwsza generacja kompaktowego samochodu osobowego Opel Astra, którego produkcja rozpoczęła się po przejęciu firmy Opel przez amerykański koncern motoryzacyjny General Motors. Model Opel Astra F produkowany był w latach 1991-2002 i cieszył się olbrzymim zainteresowaniem klientów, również odbiorców z Polski. Wciąż po polskich drogach jeździ wiele nowszych egzemplarzy tego modelu auta, w związku z czym wciąż sprzedawane są do niego części tj. tarcze hamulcowe. Opel Astra F to bardzo udana konstrukcja, ale układ hamulcowy w każdym pojeździe ulega stopniowemu zużyciu. Najszybciej zużywają się klocki hamulcowe, ale od czasu do czasu trzeba również wymienić tarcze. A jakie tarcze będą pasowały do Opla Astry F?

Nowe tarcze hamulcowe

To najbardziej sensowny wybór, jeśli zależy nam na poprawie jakości hamowania. W sprzedaży znaleźć można wiele modeli tarcz hamulcowych do Opla Astry F produkowanych przez wielu różnych producentów. W praktyce najlepiej decydować się na zakup tarcz znanego nam producenta. Dzięki temu możemy mieć większą pewność, że tarcze nie ulegną zbyt szybkiemu zużyciu. Oczywiście zawsze można szukać oszczędności kupują części od mniej znanych producentów, ale to zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli chcesz mieć spokój z hamulcami w dłuższej perspektywie czasu, najlepiej postawić na dobre jakościowo tarcze hamulcowe. Opel Astra F to starszy model auta, a zatem jeśli już go naprawiasz, warto robić to porządnie. Ciekawą opcją jest zakup tarczy z dedykowanymi do nich klockami hamulcowymi. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także sprawniejsze hamulce.

Wymiana tarcz hamulcowych

Jeśli dysponujesz podstawowym zestawem narzędzi, odrobiną wolnego czasu i wygodnym w obsłudze podnośnikiem samochodowym, tarcze hamulcowe w Oplu Astra F bez trudu wymienisz samodzielnie. Jeśli nie chcesz brudzić rąk lub zwyczajnie nie masz czasu na samodzielne naprawy, wymianę tarcz możesz zlecić zaprzyjaźnionemu mechanikowi. Wymiana tarcz hamulcowych nie zajmie wiele czasu i jest usługą dość tanią w realizacji.