Po zmianie sezonu każdy kierowca musi zmienić opony w swoim samochodzie. Jest to idealny moment żeby bliżej przyjrzeć się stanowi felg i zastanowić się czy nowy zestaw nie będzie trafionym pomysłem. Felgi swoją jakością oraz materiałem, z którego są wykonane wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Wielu kierowców przejeżdża „całe życie” na jednym zestawie. Tak jednak być nie musi. Felgi pełnią również ważną reprezentatywną funkcję w aucie. Zwracają one na siebie uwagę oraz spajają wizualnie auto w spójną całość. Brudne, obdrapane lub zużyte felgi również zwrócą uwagę, jednak efekt będzie całkowicie odwrotny do pozytywnego. Źle dopasowane lub źle zadbane felgi umniejszają wartość pojazdu (nie tylko wizualną). Zbliżający się moment wizyty w warsztacie powinien być wykorzystany na rozważenie czy czas najwyższy na zmianę felg.

Felgi VW

opona

To popularna kategoria felg aluminiowych w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i sieciowych. Nowocześnie zorientowani kierowcy coraz częściej sięgają po wysokiej jakości felgi VW stawiając na jakość wykonania oraz solidną reprezentatywną wartość. Felgi VW to inwestycja, która się zwraca zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku i to na wielu poziomach. Pamiętać trzeba, że rodzaj materiału, z którego wykonane są felgi wpływa na zachowanie kontroli nad pojazdem przy zmiennych warunkach pogodowych. Felgi aluminiowe zamontowane w samochodzie osobowym wpłyną na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy – nie ujemnie, ale do różnic w prowadzeniu będzie się trzeba przyzwyczaić. Felgi VW to szeroki wachlarz opcji do upiększenia swojego samochodu w oryginalny oraz praktyczny sposób. Felgi aluminiowe lepiej zachowują się na drodze przy ciepłej pogodzie, są one najczęściej wybieranym dodatkiem właśnie w okresie letnim. W lato jeździ się częściej i dalej, a auto to również osobista wizytówka, jak i środek transportu. Kupując felgi aluminiowe VW ma się pewność, że zainwestowało się w najwyższą jakość, która będzie trwać przez długi czas. Warto sprawdzić tutaj https://felgeo.pl/pol_m_Popularne-kategorie_Felgi-VW-550886.html

Zadbać o felgi

Pamiętać trzeba, że felgi nawet najlepszej jakości się eksploatują. By przedłużyć ich żywotność oraz prezencję warto wziąć pod uwagę również wymianę klocków hamulcowych lub tarcz. W przypadku metalowych klocków oraz tarcz w czasie hamowania wytwarza się metalowy pył, który osadza się i często wnika w strukturę felg sprawiając, że tracą one na swoim „blasku”. Kupując nowe felgi VW nie warto kierować się argumentem o braku czasu, tylko zrobić dokładny wywiad, co i jak trzeba zrobić by jechać dalej, bezpieczniej i bardziej reprezentatywnie.