W ostatnim czasie bardzo mocno zostały rozpowszechnione roboty sprzątające. Mają one głównie za zadanie odciążyć człowieka od pracy. Każdy, kto pracuje na pełen etat wie, że jest to wyczerpujące i wracając później do domu, nie chce się już sprzątać. Mając robota można z łatwością go włączyć nawet pod nieobecność w domu i dzięki temu zyskuje się wiele godzin pracy. Odpoczynek jest bardzo ważny, więc ten czas można przeznaczyć właśnie na niego. Jednak jak wybrać dobrego robota, który zrobi wszystko, takie pytanie bardzo często pada z ust klientów.

Roboty dwa w jednym

robot odkurzacz hybrydowy

Robot odkurzacz hybrydowy to nazwa sprzętu, który łącznie w sobie odkurzanie i mopowanie. Potrafi on w jednym cyklu pracy zarówno odkurzać, jak i mopować podłogę co jest bardzo dużym ułatwieniem. Oczywiście ten sprzęt może również pracować w osobnych cyklach, czyli w jednym cyklu odkurzyć, a w następnym umyć podłogę na mokro. Robot odkurzacz hybrydowy jest coraz częściej wybierany. Początkowo ludzie kupowali osobno sprzęt do odkurzania i mopowania, jednak aktualnie nie jest to potrzebne. Należy także pamiętać, że mopowanie odbywa się na zasadzie pracy ludzkiej. Robot odkurzacz hybrydowy posiada ściereczki, które po sprzątnięciu około 20 m2 są już zabrudzone. Należy je wymoczyć i na nowo założyć. Tak, więc sprzątanie domu o powierzchni 100 m2 będzie trudne i najlepiej podzielić sprzątanie na obszary 20 metrowe.

Osobny robot do odurzania i sprzątania

Innym wyborem jest oczywiście kupno dwóch osobnych egzemplarzy. Należy zwrócić uwagę na fakt, że zakup odkurzacza hybrydowego zazwyczaj wiąże się z większym wydatkiem. Wiele osób decyduje się na zakup samego odkurzacza, a mopowanie zostaje już w ich gestii i robią to sami jak to miało miejsce dotychczas. Zwłaszcza osoby, które posiadają zwierzęta domowe, które gubią duże ilości sierści wolą kupić sam odkurzacz, który będzie tańszy, ponieważ będzie on sprzątał co dwa dni, a mopowanie będzie odbywało się raz na tydzień. To jaki sprzęt będzie najlepszy zależy od wielu czynników. Co może wpływać na wybór robota sprzątającego 1. Cena, wiele osób jest uzależnionych właśnie od tego czynnika 2. Ilość sprzątania, zarówno odkurzania, jak i mopowania 3. Powierzchnia, którą należy wyczyścić 4. Opinie innych osób 5. Firma i jakość danego sprzętu Warto sprawdzić sprzęt na tej stronie https://superrobot.com.pl/pol_m_ROBOT-ODKURZACZ-HYBRYDOWY-171.html Są to oczywiście przykładowe czynniki, które mogą się różnić u każdej osoby. Warto wcześniej przeanalizować rynek i zobaczyć czy taki zakup jest w ogóle potrzebny, bo w wielu domach sprzątanie odbywa się bardzo rzadko i nie trzeba kupować robota.