Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tempa w jakim eksploatują się poszczególne komponenty naszego samochodu. Regularna kontrola to istotna kwestia, którą niestety najczęściej pomijamy. Tego typu zachowanie prowadzi niestety do niebezpieczeństwa na drodze, które wynika bezpośrednio ze złego stanu i zużycia naszych samochodowych części. Dziś podpowiemy na co warto zwrócić uwagę tak, aby zmaksymalizować osiągi i poprawić stan naszego auta.

Filtry powietrza i paliwa

wycieraczki samochodowe valeo zamontowane w zielonym samochodzieNasze zestawienie otwierają zapomniane przez większość filtry. Jak powszechnie wiadomo każdemu kierowcy, filtr paliwa odpowiedzialny jest za dbanie o czystość paliwa przepływającego potem do silnika. Wyeksploatowany filtr nie może spełniać swojej powinności, co skutkuje niestety przepuszczeniem do silnika zanieczyszczeń w znaczących ilościach. Aby mieć pewność, że nasz filtr spełnia swoje zadanie prawidłowo, powinniśmy wymieniać go co około 25 tysięcy kilometrów.

Podobnie sprawa ma się z filtrem powietrza znajdującym się z reguły w walcopodobnej obudowie umiejscowionej tuż pod maską naszego auta. W przypadku wymiany tego elementu powinniśmy regularnie sprawdzać stan filtra, szczególnie po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów.

Wycieraczki

Kolejnym elementem, o którym należy wspomnieć są oczywiście wycieraczki samochodowe. Brak widoczności na drodze sprawia, że na nic zdadzą się nasze wieloletnie doświadczenie oraz niesamowity sprzęt pod maską. W chwili, w której nasz czas na reakcję zostaje ucięty o połowę, pomogą nam jedynie dobre hamulce i modlitwa o to, aby się udało. Zgodnie z zasadą “lepiej jest zapobiegać niż leczyć” powinniśmy więc wymieniać regularnie nasze wycieraczki tak, aby cieszyć się doskonałą widocznością. Gdy już dochodzi do wymiany, warto rozważyć zakup sprzętu sprawdzonych marek jak np. wycieraczki Valeo. Kupując wysokiej jakości wycieraczki Valeo, sprawiamy, że kolejna wymiana odracza się znacznie w czasie. Wysoka jakość i niezawodność w zestawieniu z nowatorską technologią Autoclic sprawia, że wycieraczki Valeo wyróżniają się na tle konkurencji.

Rozrząd

Ostatnim elementem, na którym się dzisiaj skupimy, jest  rozrząd. W przypadku tej części zaniechanie wymiany może doprowadzić do całkowitego zniszczenia silnika. Dzieje się tak, gdyż rozrząd odpowiedzialny jest za kontrole urządzeń zapewniającej przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów, a także uczestniczy w wydalaniu spalin. Aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie naszego rozrządu, powinniśmy wymieniać w nim pasek i napinacz zgodnie z zaleceniami producenta.