W dużych miastach przeważają samochody, choć to zaczyna się powoli zmieniać. Powstaje coraz więcej tras rowerowych, ale także wzrasta sprzedaż różnego rodzaju deskorolek. Ciekawą odmianą jest shortboard. Jest to bardzo lekka deska, wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu bardzo łatwo można przenosić ją w plecaku lub torbie sportowej. Gdzie warto zabierać ją ze sobą i co możemy zyskać. Oto podpowiedzi!

Jazda do pracy

Ciągłe stanie w korkach samochodowych jest nie tylko stratą czasu. Zawsze bardzo stresujemy się, że nie zdążymy do pracy na ustaloną godzinę i będziemy musieli zostać lub co gorsza – wykonywać obowiązki w domu. Jednak inny środek komunikacji, jakim jest z całą pewnością pozwoli nam na szybkie dotarcie do pracy. Wybierając deskę możemy nie tylko aktywnie spędzać czas, ale świetnie się bawić, co pomoże nam zrelaksować się przed pracą. Warto wybrać taki sposób na dotarcie do pracy, szczególnie w letnie i wiosenne dni. shortboard

Jazda do szkoły

Shortboard

to deska, z której korzystają również dzieciaki oraz młodzież. Daje ona dużo frajdy, podczas jazdy możemy nabierać większą prędkość, a także wykonywać różnego rodzaju akrobacje. Jednak przede wszystkim, możemy dojechać na miejsce, również do szkoły. Gdy rodzice nie mogą zawieźć nas do szkoły samochodem i zwyczajnie nie mamy ochoty jechać zatłoczonym autobusem lub tramwajem, możemy wziąć deskę i przejechać nawet kilka kilometrów w kilkanaście minut. Jest to na pewno lepszy oraz ciekawszy sposób na pokonanie drogi do szkoły.

Zabawa

Nie można zapominać, że shortboard to super zabawa również po szkole lub pracy. Wolne chwile warto spędzać aktywnie, szczególnie wtedy, gdy pogoda dopisuje. Dzięki temu, że deska ta jest lekka, możemy wziąć ją ze sobą wszędzie. Miękkie i duże kółka gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale równie możliwości. Akrobacje wykonywane na shortboardzie mogą być różne, nic więc dziwnego, że wielu z nas wybiera właśnie ten model deskorolki. Należy jednak pamiętać, że największą ochronę zapewni nam kask oraz ochraniacze.