Kolor szafek może być teraz dowolny. Nadal jednak najpopularniejsza jest biel. I nie chodzi o to, że tak się ludzie przyzwyczaili, by tak urządzać łazienkę. Taki kolor szafek jest zawsze trafiony. Nie popełni się błędu, wybierając białe meble. Pasują one do różnych aranżacji łazienki.

Co zyskuje łazienka dzięki bieli?

szafki łazienkowe białe

Połączenie kolorowe płytki i białe meble to jeden z najlepszych pomysłów na łazienkę. Biały kolor odbija światło, więc wnętrze staje się jaśniejsze. Zyskuje też większą przestronność. Cenne jest i to, że szafki łazienkowe białe zapewniają wrażenie świeżości i czystości. Kolor ten jest elegancki. Nawet skromne w swojej formie meble łazienkowe dodadzą elegancji.

Białe meble w klasycznej łazience

Biel szafek to wybór do łazienek z płytkami różowymi, bordowymi, beżowymi i kremowymi. Wybiera się taką kolorystykę do wnętrz, które mają być ciepłe i pełne uroku. Łazienki te mają zwykle styl klasyczny i sporo jest w nich elementów ozdobnych. Szafki łazienkowe białe to w nich nie tyle nawet dobry, ile najlepszy wybór. Wprowadzają spokój do aranżacji. Ma ona trochę romantycznego charakteru, a białe meble to jedna z cech takich wnętrz.

Szafki do niebieskiego wnętrza

Inny popularny sposób wykańczania wnętrza to położenie płytek w niebieskim kolorze. Kolor ten kojarzy się z wodą, więc jest lubiany w łazience. Niebieskie łazienki mają różny styl. Zwykle chodzi o zyskanie w nich klimatu, który sprzyja wypoczynkowi. Połączenie białe szafki w łazience i niebieskie płytki jest i przyjemne, i relaksujące. Meble charakteryzuje zazwyczaj prostota. To ważne, kiedy pojawia się we wnętrzu dużo urozmaicających drobiazgów. W minimalistycznej niebieskiej łazience meble mogą być bardziej przyciągające wzrok. Ich styl powinien być nowoczesny.

Szara łazienka z białymi szafkami

Szare nowoczesne łazienki stały się równie modne co i białe. Całość w bieli jest dobra, gdy trzeba wnętrze maksymalnie powiększyć optycznie. Szarość wprowadza więcej przytulności niż biel. Barwa ta jest spokojna i elegancka, dlatego chętnie urządza się tak łazienkę. Do takiej także szafki łazienkowe białe pasują. Mogą być typowe albo może być to bardziej wyszukany nowoczesny design. Jeśli nie jest to mała łazienka, dodaje się ciemne akcenty. Z czernią lub brązem nadal jest spokojnie. Z takimi dodatkami mogą być też szafki. Białe szafki łazienkowe to wybór do wnętrz w różnych kolorach. Wspaniale wyglądają w tradycyjnych wnętrzach i pasują także do nowoczesnych. W różnych aranżacjach te same szafki mogą wyglądać równie dobrze.