Wraz z nastaniem mody oraz trendu na zdrowy styl życia, siłownie to aktualnie miejsca, które po brzegi wypełnione są nie tylko zawodowymi sportowcami, ale i osobami ćwiczącymi amatorsko oraz dla własnej przyjemności. Poprzez zauważalnie duży popyt na karnet na siłownię, wiele osób również zaczęło interesować się zdrową dietą oraz treningami siłowymi. Trening siłowy jest polecany zarówno dla młodzieży, jak i dla osób starszych, które oczywiście z ustalonym ciężarem mogą wykonywać określone ćwiczenia. Ciężary to świetny sposób na wzmocnienie sylwetki, mięśni oraz całego korpusu ciała. Nadają się również rewelacyjnie na dietach odchudzających, dzięki czemu dźwiganie określonych ciężarów pobudza komórki tłuszczowe do ich spalania. Jak rozpocząć trening siłowy będąc osobą początkującą i nie narobić sobie zbędnych kontuzji?

Własny ciężar ciała

Osoby, które nigdy nie ćwiczyły przy użyciu własnego ciężaru ciała zdecydowanie zachęcamy do wypróbowania. Z takich ćwiczeń składają się prawie wszystkie płyty fitness, które prowadzone są przez najpopularniejsze instruktorki fitness. Czy działają? Zdecydowanie tak! Są one bardzo bezpieczne dla osób, które dopiero rozpoczynają systematyczny trening nie tylko na siłowni, ale i w domu. Taki sposób aktywnego spędzania czasu zdecydowanie polecamy dla wszystkich, którzy pragną osiągnąć zdrową oraz estetyczną sylwetkę. Jednym popularnym ćwiczeniem na wyrzeźbienie mięśni brzucha jest plank, czyli inaczej deska. Ćwiczenie polega na ułożeniu się poziomo do podłogi, opierając się na łokciach oraz palcach stopy. Cała sylwetka powinna być wyprostowana, w tak zwaną prostą deskę.

Ćwiczenia z ciężarami

Jeśli już przebyłeś swoją drogę z pierwszym etapem treningów zachęcamy do wskoczenia na następny poziom. Na tym etapie będą Ci potrzebne ciężarki do ćwiczeń, które możesz znaleźć na każdej siłowni lub zakupić jako wyposażenie dla domowych treningów u siebie w pokoju w sklepie: https://be-active.pl/pol_m_fitness_akcesoria_ciezarki-199.html. Na początek polecamy ciężarki od 0,5 do 3 kilogramów maksymalnie, aby już na samym starcie nie zniechęcić się do treningu siłowego, Z czasem nasza kondycja oraz wytrzymałość mięśni będzie stawać się większa, zatem ciężarki do ćwiczeń również będą musiały zwiększać swoje obciążenie.

Stały rozrost = progres ciężarów

Chcąc stale powiększać swoje mięśnie niezbędny będzie progres ciężarami. W momencie, gdy zauważymy stagnację naszych mięśni należy zwiększyć objętość treningową używając do tego większych ciężarów niż do tej pory. Dzięki temu nowe ciężarki do ćwiczeń będą dawać inny, bardziej intensywny bodziec, który spowoduje lepszy jego rozrost.