Trzy gadżety dla spinningisty.

Miłośnicy wędkarstwa dzielą się na osoby, które preferują spokojny połów, na przykład przy zastosowaniu metody spławikowej oraz na tych, którzy preferują wędkarstwo typu aktywnego. Doskonałym przykładem wędkarstwa wymagającego ciągłej aktywności jest spinning. Jeżeli jesteś miłośnikiem tej specyficznej techniki wędkarskiej, poniżej znajdziesz listę kilku użytecznych gadżetów, jakie mogą Cię zainteresować.

czeburaszkaOłowiana czeburaszka zamiast główki jigowej

Jeżeli lubisz różnego rodzaju nowinki techniczne, a dotychczas nie miałeś okazji wypróbowania czeburaszki, czyli specyficznego systemu dociążenia przynęty powszechnie stosowanego za naszą wschodnią granicą, być może warto sprawdzić, jak ona działa. Czeburaszka to ołowiana kuleczka, która wyglądem przypomina kulkę wieńczącą główkę jigową. W środku kulki znajduje się otwór, przez który przeciągnięty jest drucik. Po dwóch stronach kulki drucik zakończony jest niewielkimi pętelkami – rodzajem mocowania. Do jednej pętelki możemy przytwierdzić żyłkę lub agrafkę, do drugiej haczyk lub kotwicę. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie dostosowanie zestawu do potrzeb konkretnego łowiska. W razie potrzeby można bezproblemowo wymienić czeburaszkę na cięższą/lżejszą lub haczyk na mniejszy/większy – nie trzeba przekładać całego zestawu. Czeburaszki możesz kupić na stronie https://www.soft-baits.pl/czeburaszki-ciezarki-cat-134.

Pałka do głuszenia ryb

Być może tego typu gadżet wydaje się nieco brutalny, jednak w rzeczywistości głuszenie ryb przy pomocy tego typu sprzętu jest bardzo szybkie i wydaje się znacznie bardziej humanitarne niż uderzanie rybą o kamień lub jej głuszenie przy pomocy grubego kija. Pałka do głuszenia ryb powinna zainteresować przede wszystkim wędkarzy muchowych, którzy chcą szybko i sprawnie ogłuszyć chwilę wcześniej złowionego pstrąga czy lipienia. Oczywiście tego typu gadżet może zainteresować również miłośników klasycznego spinningu, a także wędkarzy specjalizujących się w innych technikach połowu.

Klipsy magnetyczne

To niezwykle użyteczny drobiazg, który minimalizuje ryzyko przypadkowego zgubienia sprzętu zwyczajowo przytwierdzanego do kamizelki, spodni lub kurtki wędkarskiej. Przy pomocy klipsów możesz mocować podbieraki i inne duże narzędzia wędkarskie, a także pojemniki z przynętami czy zestawami, w których skład mogą wchodzić obciążenia typu czeburaszka, główki jigowe, haki, agrafki, przypony i wiele innych. Klipsy magnetyczne sprawdzą się również w połączeniu ze wspomnianą już wcześniej pałką do głuszenia ryb. Dzięki nim zawsze będziesz mieć ją pod ręką, a ryzyko jej utopienia w wodzie będzie minimalne.