Przez ostatnie kilka lat bardzo zmieniło się podejście do projektowania fajek wodnych. Jeszcze nie tak dawno każda shisha miała metalowy korpus, szklany dzban, skórzany lub plastikowy wąż i ceramiczny cybuch. Dziś na rynku można znaleźć zupełny mix materiałów, czego przykładem może być Wookah shisha – fajka wodna, produkowana w Polsce przy użyciu drewna, metalu i kryształu.

Stylistyka

Niewątpliwe Wookah shisha nawiązuje swoim designem do klasycznych, wysokich fajek wodnych. Korpus zwęża się ku górze, dzban jest szerszy u podstawy i ma kształt przypominający kroplę wody. Najbardziej charakterystycznym elementem jest wykonany z drewna korpus. Zależnie od konkretnego modelu czy indywidualnych preferencji klienta, może to być np. dąb, orzech czy też droższe, egzotyczne drewno. Niektóre modele z serii classic, takie jak Padouk czy Iroko, mają również dzban pokryty drewnem. Jest to bardzo unikalne rozwiązanie na rynku fajek wodnych.
Najbardziej prestiżowymi shishami od Wookah są te z serii 24K gold-plated. Jak sama nazwa wskazuje – do jej produkcji użyto 24 karatowego złota. Wszystkie metalowe elementy, takie jak konektory, talerz czy rurka zanurzeniowa zostały pokryte tym drogim metalem. Znajdujący się w zestawie dzban wykonany jest z nacinanego ręcznie kryształu. Promienie światła, przechodzące przez niego, odbijające się od złotej rurki dają niesamowity i unikalny efekt wizualny. Trzeba pamiętać o tym, że kryształ, chociaż jest niezwykle piękny, to jest to też materiał delikatny. Dla bezpieczeństwa warto stawiać fajkę na odpowiedniej, absorbującej podkładce. W zestawie znajdziemy również skórzany wąż oraz ceramiczny cybuch Vorcals.

Wookah – eleganckie, drewniane fajki wodneRozwiązania techniczne

Fajki od Wookah shisha są nie tylko bardzo ładne i ekskluzywne, ale także wygodne i funkcjonalne. Dzięki dbałości o szczegóły, dzbany fajki są płaskie, a korpusy mają równo rozłożoną masę. Dzięki temu fajka wodna nie przewraca się za łatwo. W fajkach Wookach zastosowano system quick lock, umożliwiający bezpieczne i szczelne połączenie dzbana z korpusem, bez użycia dużej siły, a dzięki ground joint connection ilość potrzebnych uszczelek została ograniczona do minimum.
Wookah shisha, do nabycia na stronie https://shishasklep.pl/pol_m_Fajki-wodne_Wookah-2311.html, charakteryzuje się bardzo dobrą przepustowością dymu, dzięki czemu palenie nie wymaga mocnego zaciągania się. Węże są odpowiednio giętkie, a drewniane końcówki dużo przyjemniej leżą w dłoni niż plastikowe czy materiałowe. Cybuch jest wykonany bardzo precyzyjnie, dzięki czemu wszystkie dziurki są na swoich miejscach i nie ma on tendencji do zjeżdżania z uszczelki.