Dziś znaleźć chwilę zasłużonego oddechu od zabieganej rzeczywistości jest coraz trudniej. Wiele osób poszukuje odskoczni od codzienności - najlepiej aktywnej, którą jest w stanie zapewnić głusz. Dawniej jechanie pod namiot stanowiło swoistą ucieczkę od miasta. Dziś jazda na pole namiotowe to nie to samo. Poszukuje się czegoś, gdzie będzie można spędzić czas samemu z własnymi myślami i możliwością trenowania (lub nie) we własnym tempie. Samotne oraz wspólne wyjazdy na biwak pod namiot nie muszą być wcale ograniczone położeniem najbliższego pola biwakowego oraz godzeniem się na sąsiedztwo innych urlopowiczów. Rozwiązaniem jest namiot dachowy, który montuje się w samochodzie, w rezultacie, zyskuje się przenośne miejsce biwakowe, które można rozłożyć praktycznie wszędzie.

Namiot dachowy na samochód

biwak

To coraz popularniejszy dodatek nie tylko w okresie letnim dla osób, którzy szukają samotności w swoim odpoczynku. Nada się on idealnie zarówno, na wypady w pojedynkę, jak i z niewielką grupą w kilka aut. Każde wyposażone w namiot dachowy sprawi, że szybko można rozbić obóz z prawdziwego zdarzenia, nie tracąc jednocześnie możliwości szybkiego przemieszczenia się z autem z miejsca na miejsce. Namiot dachowy to idealny dodatek dla osób, które lubią uprawiać trekking lub trenować na rowerze w malowniczych przestrzeniach – a wszystkie miejskie i okoliczne trakty oraz ścieżki mają już za sobą. Namiot dachowy będzie inwestycją, której poczynienie szybko się zwróci, zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku i to na wielu poziomach. Da on więcej mobilności w ciągu całego roku, pozwalając aktywnie oraz wydajnie odpocząć w swoim własnym rytmie. Jest to rozwiązanie skierowane dla wszystkich żyjących aktywnie, którzy poszukują chwili zasłużonej ucieczki od miejskiego zgiełku oraz „ekskluzywnych” form spędzania wolnego czasu.

Kupić dopasowany namiot dachowy

Namioty dachowe, chociaż mało znane wśród konsumentów to szeroka kategoria produktów, które cieszą się stale wzrastającym zainteresowaniem. Wraz z rozpoczęciem się ciepłego sezonu chętnych na wyjazd autem oraz wygodne rozbicie przy nim namiotu nie brakuje. W sieci bez problemu znajdzie się profesjonalne sklepy internetowe, które będą oferowały szeroki zakres wariantów namiotów samochodowych. Dzięki temu znalezienie wariantu, który będzie w pełni wpisywać się w osobiste preferencje, jak i możliwości transportowe auta będzie szybkie. Kupując namiot trzeba zapoznać się dokładnie z wymiarami oraz systemami mocowania – zniszczenie samochodu na urlopie to słaba recepta na spędzenie wolnego czasu.