etc-895730_1280Gitary elektryczne są naturalnym kolejnym krokiem jaki wykonuje wiele osób pałających miłością do gry na gitarze klasycznej bądź akustycznej. Nie dla każdego, ale dla wielu przychodzi moment, kiedy odczuwa się konieczność bądź po prostu chęć rozwoju czy spróbowania czegoś nowego. Może to być przejście na gitarę akustyczno-elektryczną bądź od razu na najwyższy poziom - gitarę elektryczną. Każda z opcji niesie za sobą zarówno plusy jak i minusy i należy mieć je na uwadze przed dokonaniem ostatecznej decyzji. Pewne jest jednak to, że nowy sprzęt to zawsze nowe możliwości, ale i zobowiązania, nauka i radość!

 

To może być ekscytujące…

...dla entuzjastycznym uczącego się, jednak trzeba pamiętać że dobra gitara elektryczna może być bardzo kosztowna, zwłaszcza jeśli chcesz kupić taką całkiem nową. Mając na uwadze powyższe, warto podjąć wybór pomiędzy zakupem nowej bądź już używanej gitary. Jeśli masz skłonność do zakupienia używanej to następne pytanie, które przychodzi do głowy wiąże się z tym, czy możesz liczyć dzisiaj na taką w dobrym stanie?

 

Masz szczęście!

guitar-1082095_640W przeciwieństwie do gwiazd rocka z przeszłości, które rozbijały swoje gitary na drobny mak – dzisiaj wśród większości muzyków już nie panuje taka tendencja. Dzisiejsi właściciele gitar zwykle dbają o swoje instrumenty. Pomyśl o tym. Jeśli ciągnie cię do gitary elektrycznej, prawdopodobnie już mają swoją akustyczną. Jak jest ta twoja gitara akustyczna? Są spore szanse, że pomimo upływu lat jest nadal w dobrym stanie. Takiej jakości gitary możesz oczekiwać od tych, którzy zdecydowali się przekazać dalej swojego elektryka.

 

Więcej korzyści?

Dobrą rzeczą w zakupie gitary z drugiej ręki na pewno jest fakt, że te mogą być o wiele złotych tańsze aniżeli te zupełnie nowe. Oczywiście w zależności od rodzaju gitary, jaką masz zamiar kupić. Zatem, jeśli jest to Twoja pierwsza gitara, to byłoby o wiele lepsze rozwiązanie, ponieważ od razu będziesz mógł inwestować w inne urządzenia peryferyjne, takie jak efekty czy wzmacniacze.

Oczywiście, może Ci bezustannie towarzyszyć dokuczliwe uczucie, że trafisz na gitarę, której ktoś chciał po prostu pozbyć się z powodu tego, że była złej jakości. W tym przypadku, radzę skupić na gitarze z drugiej ręki pochodzącej od najlepszych marek, takich jak np.:

  • Yamaha,

  • Gibson,

  • Fender.

Przed zakupem koniecznie musisz:

  • sprawdzić brzmienie

  • sprawdzić jej ogólny stan wizualny

  • sprawdzić działanie wszystkich pokręteł i opcji

Struny nie mają aż tak dużego znaczenia – można, a raczej powinno się poddać je wymianie.

Pamiętaj – jeśli nie masz zielonego pojęcia jak zabrać się za kupno używanej gitary, wybierz się do sklepu – komisu, dzisiaj istnieje ich już bardzo wiele. W przeciwieństwie do komisów samochodowych tutaj ludzie naprawdę chcą sobie pomóc – niejako tworzą oni przecież jedną wielką rodzinę!