Opalanie drewnem to bardzo ekologiczny i ekonomiczny sposób. Szczególnie jeśli mamy dostęp do ściętego drewna, np. po wycince drzew lub zdemontowaniu drewnianych konstrukcji. Jedynym problemem w tym przypadku jest odpowiednie porcjowanie dużych kawałków surowca tak, aby z łatwością można było wsadzić je do pieca lub kominka. Od dawien dawana takie czynności wykonywało się za pomocą siekiery, aczkolwiek każdy, kto chociaż raz miał szanse użyć tego narzędzia, wie jak uciążliwe jest rabanie dużych ilości surowca. Z pomocą przychodzi sklep z łuparkami forsplit.pl.

Rodzaje łuparek do drewna

Sklep z łuparkami Forsplit.plŁuparki to urządzenia, które w sposób mechaniczny porcjują duże kawałki drewna na mniejsze części. Taka maszyna to świetna alternatywa dla rąbania za pomocą tradycyjnej siekiery. W sklepie z łuparkami forsplit.pl można znaleźć urządzenia spalinowe, jak i takie zasilane prądem elektrycznym. To, na jaką opcję się zdecydujemy, musi być uzależnione od warunków, w których będziemy użytkować maszynę. Jeżeli drewno będzie porcjowane w pobliżu domostwa z podłączeniem do sieci elektrycznej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na łuparkę elektryczną. Jeżeli jednak miejsce jej funkcjonowania to np. działka w górach lub domek w lesie dobrym rozwiązaniem będzie maszyna z silnikiem spalinowym. Warto również dodać, że istnieje też tzw. świdrowa łuparka do drewna, która działa na nieco innej zasadzie. Maszyna posiada specjalny świder, który wkręca się w kawałki drewna, które się rozpadają.

Jak działa łuparka hydrauliczna?

W sklep z łuparkami forsplit.pl znajdziemy urządzenia działające na zasadzie nacisku hydraulicznego. Siła zależy w tym przypadku od modelu, na który się zdecydujemy, jednak podstawowe urządzenia działają z siłą nacisku rzędu 5 ton. Dzięki temu można rozłupać pień o średnicy nawet 25 cm. Drewniane elementy układa się na specjalnym stojaku, który pozwala na wygodną oraz bezpieczną pracę operatora. Łuparka hydrauliczna składa się z solidnej ramy, tłoka, pompy hydraulicznej, silnika (elektrycznego bądź spalinowego) oraz specjalnych kontrolek zapewniających bezpieczeństwo. Szczególnie ostatnia funkcjonalność jest w tym przypadku bardzo ważna. Tego typu maszyny muszą posiadać podwyższony standard bezpieczeństwa, aby minimalizować ryzyko, które powstaje ze względu na czynnik ludziki. W sklepie z łuparkami forsplit.pl znajdziemy maszyny, których producenci zadbali o to, aby ich urządzenia były bezpieczne i łatwe w użytkowaniu.

Z łuparkami do drewna praca staje się szybka i prosta, a co najważniejsze nie męczy. Kawałkowanie dużych ilości drewna przy pomocy takiego urządzenia stanie się prawie 10 razy szybsze, przy czym nie będzie wymagało dużego wysiłku.