Przyrządy rolnicze, takie jak prasy do owoców są bardzo przydatnymi urządzeniami. Pierwotnie są one wykorzystywane przez sadowników, którzy to produkują w ten sposób soki owocowe dla potrzeb przemysłu spożywczego lub też dla bezpośredniej produkcji i sprzedaży. Również w domowej produkcji alkoholu warto rozważyć zastosowanie takich urządzeń.

Dlaczego warto skorzystać z prasy do owoców?

Prasa do owocówWynika to z kilku prostych powodów, a najważniejsze z nich to uzyskiwanie czystego soku, zwiększenie efektywności fermentacji, ułatwienie biodostępności dla enzymów, wstępna klaryfikacja trunku, mniejsza ilość zanieczyszczeń i unikanie niepożądanych elementów w procesie fermentacji: liści, łodyg, gorzkich pestek.

Widać wyraźnie, że dzięki zastosowaniu prasy do owoców, domowe alkohole będą zwyczajnie lepsze. Nie chodzi tylko i wyłącznie o smak, ale i o parametry fizyczne danego trunku. Alkohole domowe wykonane przy użyciu prasy do owoców będą o wiele lepiej sklarowane, prostsze do przechowywania i bezpieczniejsze przed zmianą smaku, aromatu lub zwyczajnym zepsuciem. Prasy do owoców można wykorzystać zarówno na wstępnych, jak i późniejszych etapach fermentacji i produkcji - wszystko zależy od danej metody oraz indywidualnych preferencji.

Z jakich pras do owoców można skorzystać?

Są to najróżniejsze urządzenia. Na rynku dostępne są zarówno mechaniczne, ręczne modele pras do owoców, jak i całkowicie zautomatyzowane - często wzbogacone w filtry, odstojniki oraz inne rozwiązania mające na celu podniesienie efektywności przygotowywania moszczu winnego.

Miłośnicy ręcznych robót na pewno będą zadowoleni, iż takową prasę można również spróbować samodzielnie przygotować w domu z prostych elementów - może być to zarówno prasa manualna, jak i napędzana silnikami elektrycznymi - wszystko zależy od potrzeb oraz fantazji.

Gdzie kupić dobre prasy do owoców?

Na pewno korzystnie jest sprawdzić w Internecie. Na rynku pojawiło się wiele firm, wyspecjalizowanych w produkcji dedykowanych akcesoriów dla domowej produkcji win, takich jak: https://www.winodomowe.pl/pol_m_Wino-domowe_Prasy-do-owocow-125.html. W wielu z nich dostępne są najróżniejsze i najbardziej wyrafinowane akcesoria. Bez wątpienia każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie i będzie dzięki temu mógł uruchomić naprawdę bardzo zaawansowaną produkcję domowego wina, które pozostanie klasą samą w sobie. Dobra receptura i wiedza to nie wszystko - często potrzeby jest jeszcze właściwy osprzęt technologiczny, dający gwarancję pełnego sukcesu na etapie produkcji. Trzeba o tym koniecznie pamiętać i wdrażać rekomendowane przez profesjonalistów technologie użytkowe. To naprawdę świetnie działa.