Niejednokrotnie przytrafiają nam się sytuacje, kiedy potrzebujemy skleić coś w domu. Nieraz potrzebujemy bardzo silnego kleju. W internecie znajdziemy mnóstwo ofert różnego rodzaju klejów, jednak warto wybrać zdecydowanie najlepsze.Klej o doskonałej trwałości  W przypadku mocniejszych klei często musimy liczyć się z tym, że przyda nam się pistolet do kleju. Warto o tym pamiętać, zanim wybierzemy odpowiedni klej do naszych potrzeb.

 Czym właściwie jest klej termotopliwy?

klej termotopliwy

Jak sama nazwa wskazuje, jest to klej, który zaczyna działać w większej temperaturze. Swoich właściwości klejących nabiera dopiero w cieple. Kiedy klej termotopliwy nie jest ogrzewany, to wówczas nie zmieni swojego stanu skupienia i po prostu nie zadziała. Ich trwałość naprawdę mocna, zwłaszcza dzięki wysokiej temperaturze. Wielkie firmy produkcyjne wykorzystuje specjalne beczki podgrzewające przy aplikacji kleju. Na potrzeby domowe wystarczy nam zwykły pistolet do kleju.

Do czego używa się tego niezwykłego kleju?

Klej termotopliwy jest używany w różnych branżach, bowiem jest bardzo uniwersalny. Możemy nim łączyć bardzo wiele rzeczy. Pomaga przy sklejaniu kartonów, tworzeniu ozdób czy wstążek. Doskonale sprawdza się także przy produkcji mebli, dzięki czemu meble są bardzo trwałe. Klej termotopliwy może też kleić szkło czy ceramikę. Firmy budowlane również doceniają jego zalety. Przyklejają nim płytki czy tapety. Ciekawostką jest też fakt, że niekiedy nasze buty skórzane tworzy się z użyciem tego kleju.  Istotną zaletą kleju termotopliwego jest fakt, że pięknie wygląda w elementach dekoracyjnych. Możemy tworzyć z nim ozdobne kartki i przykleić nieduże i trudne elementy. Klej termotopliwy nie zostawi nieestetycznych śladów, a doskonale przyklei element do naszej kartki. Sprawdza się też przy tworzeniu sztukaterii czy zwykłej biżuterii. Warto podkreślić, że ceny kleju termotopliwego są bardzo przystępne, co sprawia, że wiele osób decyduje się na jego użycie.  Należy pamiętać, że bywają sytuacje, kiedy klej termotopliwy nie sprawdzi się przy naszych działaniach. Wilgotna powierzchnia sprawia, że klej traci swoje działanie. Trzeba zadbać, aby na naszej powierzchni nie znalazła się ani kropla wody. Wszystko to może zniweczyć naszą pracę.  Klej termotopliwy to świetna opcja dla osób, które wykonują remonty czy tworzą własne ozdobne elementy. Jego nieduża cena oraz dostępność sprawiają, że wiele osób się na niego decyduje. Świetnie klei różne powierzchnie i nie zostawia brzydkich śladów, które nieraz widujemy przy użyciu innych klejów. To dobry pomysł dla każdego!